| Место происхождения: | Китай |
| Фирменное наименование: | Jnicon |
| Сертификация: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Номер модели: | Соединитель M25 2Pin водоустойчивый |
| Количество мин заказа: | 100 (10 пар проб) |
|---|---|
| Цена: | negotiable |
| Упаковывая детали: | 1.Пластиковый пакет;2.Картонная коробка;3.В соответствии с требованиями заказчика. |
| Время доставки: | 3-6 рабочих дней |
| Условия оплаты: | T/T, PayPal, L/C, западное соединение |
| Поставка способности: | 10000/days |
| Уровень защиты: | IP67 | Рабочее напряжение: | 500В |
|---|---|---|---|
| Пол: | Штекер Штекер Женский Штекер | Приколоть: | 2-контактный |
| Материал: | PPA | Путь подключения: | Нажмите на фиксатор «провод к проводу» |
| Выделить: | IP67 waterproof wire connector,600V male female wire connector,2 pin aging resistant connector |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof power connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 2 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
This M25 waterproof power Connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
Advantage Of Waterproof Circular Connectors
● Waterproof Connector is simply disassembled and assembled by locking the tail nut, so that the connector and the cable form a perfect fit, not easy to fall off, and its waterproof effect can achieve to IP67.
● good performance: use standard super five pure copper four stranded double wire and crystal head
● easy connection: no welding work, no installation tools, the standard crystal head can be directly inserted, can achieve rapid installation and use.
● waterproof and dustproof meet the requirements of IP67 standard.
● threaded connection, safe and reliable, impact, vibration, tensile
● anti-electromagnetic interference protection
●since the plug and socket do not need to break or interrupt any of the original wiring structure, there is no signal attenuation.
● miniaturization, saving installation space features
● convert existing Ethernet connectors into dust-proof, waterproof, fast connection/separation, and efficient cable assembly for normal operation and use in harsh environments.
![]()
1. Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a factory. Located in Jnicon Industrial Park, Bao'an District,Shenzhen,China
2. Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Assembly style
* Confirm Cable Wire guage
* Confirm Cable Length and Material.
3. Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples,and the freight should be paied by yourself.You can let me know your courier number and your detail address,Then I can send you sample at once.
Контактное лицо: Ms. Carly Lu
Телефон: +86 15986694303
2 соединителя Пин водоустойчивых круговых, соединители круглого кабеля 50А 500В
соединители Пин 20А 3 водоустойчивые круговые, соединители М19 ИП68 круговые
5 соединителей Пин водоустойчивых круговых, соединитель ИП67 силового кабеля М25 круговой
Сигнал силы 2 соединителя 3 доказательства ИП67 М19 пыли хороший протягивающ сопротивление
Дизайн уплотнения конца Пин мужского женского водоустойчивого разъема питания 3 гибкий
ИП67 делают разъем питания водостойким с кабелем, кабельными соединителями электропитания 20А
30А 500В делают разъем питания водостойким, разъем питания держателя панели Джникон
Разъем питания СИД Джникон водоустойчивый, водоустойчивый М15 путь соединителя 4 параллельный
М16 ИП68 делают соединитель водостойким данных, ИП68 делают мужскую разъем-розетку водостойким
Соединитель данным по оранжевой перегородки водоустойчивый, М25 делает соединитель водостойким ХДМИ